
Cornex 280Ah
3.2V · 280Ah


Buy More, Save More
Quantity
4 - 11$72.60
12 - 31$72.00
32 - 63$70.80
64 - 127$70.00
128+$69.60
Share:
Cornex
Cornex 280Ah
3.2V · 280Ah
| Pure Cell | Yes |
|---|---|
| Grade | A / A+ (depends on model) |
| QR Code Integrity | Intact |
| Matching IR | Yes |
| Matching Voltage | Yes |
| Matching Capacity | Yes |
USD
$72.60
起订 4 件 · 4 的倍数
当前单价 USD 72.60。再买 8 件可享 USD 72.00 /件。
USD·Cart subtotal(72.60 × 4)
$290.40
Buy More, Save More
Quantity
4 - 11$72.60
12 - 31$72.00
32 - 63$70.80
64 - 127$70.00
128+$69.60
Share:
Product Parameters
| Product Brand | Cornex New Energy |
|---|---|
| Product Type | LFP Aluminum-cased Battery |
| Nominal Voltage | 3.2V |
| Nominal Capacity | 280Ah |
| Internal Resistance | ≤ 0.25 mΩ |
| Cell Dimensions | 72 × 174 × 205 mm |
| Cell Weight | 5400 ± 50 g |
| Cycle Life | ≥ 6000 |
Sample orders to full-container shipments · Original factory labels · Global logistics solutions.