
REPT 280Ah
3.2V · 280Ah


Share:
REPT
REPT 280Ah
3.2V · 280Ah
| Pure Cell | Yes |
|---|---|
| Grade | A / A+ (depends on model) |
| QR Code Integrity | Intact |
| Matching IR | Yes |
| Matching Voltage | Yes |
| Matching Capacity | Yes |
⚠ Minimum order quantity must be a multiple of 4.
Share:
Product Parameters
| Product Brand | REPT |
|---|---|
| Product Type | LFP Aluminum-cased Battery |
| Nominal Voltage | 3.2V |
| Nominal Capacity | 280Ah |
| Internal Resistance | 0.22 ± 0.01 mΩ |
| Cell Dimensions | 72 × 174 × 205 mm |
| Cell Weight | 5300 ± 20 g |
| Cycle Life | ≥ 6000 |
Sample orders to full-container shipments · Original factory labels · Global logistics solutions.